Zábava

Historicky samostatné Herlíkovice byly správně rozděleny mezi obce Vrchlabí a Strážné. Vzhledem ke své poloze je náš penzion ideální alternativou, pakliže váháte mezi ubytováním ve Vrchlabí nebo ubytováním ve Strážném.

Léto v Krkonoších – čtyřkolky, turistika, cykloturistika

V letních měsících se nabízí projížďka na kolech po okolí. Můžete využít lanové dráhy, které jsou opatřeny držáky na kola a vyvezou Vás na vršky hor. Veškeré mapy najdete na cyklomapě Špindl, případně na penzionu je k dispozici CYKLOMAPA.

V létě je zde možnost koupání ve Vrchlabí (rybník) a aquaparku ve Špindlerově Mlýně naproti skiareálu Medvědín. Ve Špindlu je také bobová dráha, paraglaiding, opičí lanová dráha či slaňování přes Labskou přehradu. Více na www.bobovka.cz.

Zima v Krkonoších – lyžování (Strážné, Herlíkovice, Špindlerův Mlýn)

Lyžovat lze ve Strážném, kde se nachází 4 sjezdovky s délkou od 200m do 500m.

Další sjezdovky jsou v Herlíkovicích a Bubákově, kde se nacházejí dvě čtyř-sedačky, 2 x kotva a 2 x POMA (talířky). Sjezdovky jsou určeny jak pro rodinné lyžování, tak pro odvážnější lyžaře. Délka sjezdovek je cca 4km. Vzdálenost od pensionu k Herlíkovickému ski-areálu je 3,3 km (parkoviště je zcela ZDARMA).

Další využití zimních sportů je ve Špindlerově Mlýně (Medvědím, Mísečky Svatý Petr, Pláně), kde je několik sedaček, kotvy o celkové délce cca 20km. Zde je využití pro zdatné lyžaře, vzdálenost od penzionu je cca 13km. Další zábava ve Špindlerově Mlýně: sáňkařská dráha a bobová dráha.

Zhruba 20 km od penzionu se nachází středisko Jánské Lázně, které pro lyžaře i pro cykloturisty nabízí lanové kabinky pro 8 osob.