Zábava

Historicky samostatné Herlíkovice byly správně rozděleny mezi obce Vrchlabí a Strážné. Vzhledem ke své poloze je náš penzion ideálním místem, které nabízí výhody horského městečka a vesničky na úpatí.

Léto v Krkonoších – turistika, cykloturistika, motovýlety

V letních měsících se nabízí projížďka na kolech po blízkém či vzdálenějším okolí krásných Krkonoš. Můžete využít lanové dráhy, které jsou opatřeny držáky na Vaše miláčky a vyvezou Vás na vrcholky hor. Veškeré mapy najdete na cyklomapě Špindl

Vyznavači jedné stopy se mohou kochat nádhernými a kvalitními silničkami českého ráje nebo si užívat zatáček do Špindlu, Harachova nebo Pece pod Sněžkou. Ať je Váš bike s motorem nebo bez, nemusíte o něj mít strach. Chalupa nabízí pro kola prostornou lyžárnu a pro motorky uzamykatelnou garáž.

Pro milovníky pěší turistiky nabízí poloha Chalupy celou řadu možností na parádní výšlap a pro malé výletníky nedaleké dětské hřiště ve Strážném (pro rodiče skvělou restauraci :))

Kousek do Špindlu, nedaleko Harachova, na výlet do Pece nebo kamkoli jen Vás napadne, to je Chalupa Agáta.

Zima v Krkonoších – (Strážné, Herlíkovice, Špindlerův Mlýn)

Zalyžovat si můžete ve Strážném, kde jsou čtyři sjezdovky s délkou od 200m do 500m.

Delší sjezdovky jsou v Herlíkovicích a Bubákově, jsou určeny jak pro rodinné lyžování, tak pro odvážnější lyžaře. Délka sjezdovek je cca 4km. Vzdálenost od pensionu k Herlíkovickému ski-areálu je 3,3 km (parkoviště je zcela ZDARMA).

Další využití zimních sportů je ve Špindlerově Mlýně (Medvědím, Mísečky Svatý Petr, Pláně), kde je několik sedaček, kotvy o celkové délce cca 20km. Zde je využití pro zdatné lyžaře, vzdálenost od penzionu je cca 13km. Další zábava ve Špindlerově Mlýně: sáňkařská dráha a bobová dráha.

Milovníci bílé stopy si přijdou na své hned kousek nad Chalupou a to ve Strážném, kde mohou „nastoupit“. Vyznavači SKIALPU v zimě startují rovnou od Chalupy…. 🙂