Strážné

Chata Agata je v Hořejším Vrchlabím po cestě na Strážné. Výhodou ubytování v našem penzionu je snadná dostupnost jak Vrchlabí tak rekreačního centra Strážné.

Ideální poloha u obce Strážné

Strážné naleznete v Krkonoších po cestě z Vrchlabí směrem na Špindlerův mlýn. Spolu s obcí Herlíkovice tvoří jednu správní obec a leží v nadmořské výšce 800m n.m. Chata Agata se nachází při cestě z Hořejšího Vrchlabí na Strážné, proto je pro Vás vhodnou alternativou, pokud váháte, zda zvolit ubytování ve Vrchlabí či ubytování ve Strážném.

Sportovní vyžití ve Strážném

Strážné nabízí možnosti pěší turistiky a cykloturistiky (lze rovněž využít cyklobusů), k dispozici jsou tenisové kurty, fotbalové i dětské hřiště. V areálu Hnědé skály naleznete přírodní horolezeckou stěnu. Pokud se rozhodnete přijet zasportovat do obce Strážné, můžete zaparkovat na dvou neplacených parkovištích.

V zimě Vás uvítá skiareál Strážné s možností dětské lyžařské školy, půjčovnami vybavení nebo freestyle snowparku včetně nočního lyžování.

Strážné – lyžování:

Čtyři sjezdovky jsou POMY a jedna je kotva. Charakteristika sjezdovek ve Strážném je rodinné využití za slušné peníze 150,-kč/den až 370,-kč/den. Cena je za dospělé, dětské lístky jsou se slevou. Sjezdovky se nacházejí zhruba 900-1200 metrů od chaty.

Historie obce Strážné

Historicky je tvořeno území obce Strážné dvěma obcemi: Herlíkovice a Pommerndorf. V 15. století zde pravděpodobně probíhala těžba železné rudy, ale rozkvět zažívají Strážné v 16. století díky těžbě pro tehdejší největší želežářský podnik ve Vrchlabí. Obec vznikla okolo roku 1950 rozdělením tehdejších Herlíkovic mezi Vrchlabí a Strážné. Pro více informací o historii obce Strážné navštivte Strážné – historie obce.

Ubytování ve Strážném

Nezapomeňte: při ubytování v našem penzionu máte Strážné na dosah!

Zajímavé odkazy